Latviešu valodas aģentūra valsts svētkos Latvijai veltī trīs grāmatas

Valsts svētkos Latviešu valodas aģentūra laidusi klajā trīs grāmatas kā veltījumu skaistākajai un dārgākajai tautas gara vērtībai – latviešu valodai.

2008. gada skolēnu konkursa labākie darbi apkopoti grāmatā “Mana valoda ir mans gods”, izdots arī grāmatas tulkojums franču un angļu valodā “Mana valoda ir mans gods. My Language: A Matter of Honour for Me. Ma langue est mon honneur”,  savukārt 2009. gada konkursa darbi apkopoti grāmatā “Iededzies par savu tautu, valsti un valodu!”.

 Iededzies

 Mana_valoda_latv

Mana_valoda_latv_ang_fr

Grāmatas iespējams iegādāties Latviešu valodas aģentūrā un drīzumā arī grāmatu tirdzniecības vietās.

„Mūsu dzimtā valoda – latviešu valoda – ir vienmēr bijusi cieši blakus citām – vācu, krievu, ukraiņu, angļu, poļu, lietuviešu – valodām, vienmēr apdraudēta, bet izdzīvojusi, jo mīlēta un nīsta, nicināta un godā celta, lietota un aizliegta, taču vienmēr tautas dvēseles daļa. Reizēm sāp pakalpībā saliektās muguras, bet mūsu tauta, ja nevar runāt, tad dzied, un valoda skan. Un tad brīnumā ieklausās pasaule. Neatņems neviens mums mūsu dvēseli. Pat izkaisītu Īrijā, Anglijā, Spānijā…” Valkas ģimnāzijas skolēnu teiktajam pievienojas arī Latviešu valodas aģentūra.

Atgādinām, ka līdz 20. decembrim 1.-4. klašu skolēni vēl var piedalīties zīmējumu konkursā „Mazs bij’ tēva novadiņš”, bet 5.-12. klašu skolēni – literāro darbu konkursā „Ko, Latvija, Tev varu dot?”.

 Precīzāka informācija pa tālruni 67201684 vai e-pastu: velga.licite@valoda.lv