Veiksmīgi aizritējis ikgadējais diasporas skolotāju seminārs Lielbritānijā
Latviešu Nacionālās padomes Lielbritānijā (LNPL) un Latviešu valodas aģentūras (LVA) rīkotais diasporas skolotāju seminārs Bredfordā 2015. gada 14. un 15. martā pulcēja 38 nedēļas nogales skolu skolotājus no 20 latviešu skolām Lielbritānijā un Īrijā. Seminārā piedalījās arī Latvijas Republikas vēstnieks Lielbritānijā un Ziemeļīrijā Andris Teikmanis, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Valsts izglītības satura centra (VISC), Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA), Eiropas Latviešu apvienības (ELA) un latviešu medija Lielbritānijā Anglo Baltic News pārstāvji.
Semināra mērķis bija ne tikai informēt skolotājus par diasporas skolu atbalsta sistēmas jaunumiem, iepazīstināt ar aktualitātēm latviešu valodas apmācības metodikā, jaunākajiem mācību materiāliem un elektroniskajiem resursiem, bet arī dot iespēju skolotājiem dalīties pieredzē, kā arī veicināt sadarbību starp diasporas skolām. Pirmoreiz semināra programmā tika iekļautas arī pašu diasporas skolotāju vadītas meistarklases, kas tika atzinīgi novērtētas.
Ikviens diasporas nedēļas nogales skolu skolotājs par dalību seminārā saņēma LVA profesionālās pilnveides apliecību. Semināra beigās kopīgi tika nolemts, ka nākamajā gadā seminārs Lielbritānijas un Īrijas diasporas skolotājiem tiks rīkots Dublinā.
Diasporas skolotāju seminārs Lielbritānijā tiek organizēts jau piekto reizi Lielbritānijā, bet trešo gadu – ar LVA finansējumu no IZM budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”. LVA sirsnīgi pateicas LNPL Izglītības nodaļas vadītājam un ELA izglītības referentam Mārim Pūlim par nesavtīgo darbu, kas ieguldīts semināra organizēšanā!
LVA ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esoša tiešā pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viena no LVA funkcijām ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā.{smoothgallery gallery= 86}