Valodas vakaru ciklā dzejnieks un atdzejotājs Uldis Bērziņš

Uldis_Berzins_web

Latviešu valodas aģentūra sadarbībā  ar O. Vācieša muzeju 2011. gadā  turpina  valodas vakaru ciklu „Un es tieši gāju vārdu meklēt”. Pasākumi notiks katra mēneša pēdējā trešdienā plkst. 1800 O. Vācieša muzejā Rīgā, O. Vācieša ielā 19.

Trešdien, 26. janvārī, plkst. 1800 valodas vakaru ciklā „Un es tieši gāju vārdu meklēt” aicinām uz tikšanos ar dzejnieku un atdzejotāju Uldi Bērziņu, sarunu vadīs Dr. philol. Māris Salējs, kurš tikko aizstāvējis promocijas darbu par U. Bērziņa daiļradi.

 U. Bērziņš atdzejo un tulko no slāvu, semītu, turku, irāņu, ģermāņu un citām valodām un ir uzskatāms par vienu no nozīmīgākajiem mūsdienu atdzejotājiem. U. Bērziņa sakrālo tekstu atdzejojumos ir iznākušas šādas Bībeles grāmatas: „Ījabs”, „Pulcētājs”,  „Slavinājumi. Psalmu grāmata”.  Iztulkojis Korānu.

      Literatūrā debitējis 36 gadu vecumā ar dzejoļu krājumu “Piemineklis kazai”. Nākamās izdotās dzejas grāmatas: “Poētisms baltkrievs”, “Nenotikušie atentāti”, “Kukaiņu soļi”, “Laiks” (kopā ar J. Kronbergu), „Daugavmala”, Nozagtie velosipēdi”, „Maijs debešos” un „Saruna ar pastnieku”. 1995. gadā iznākusi izlase „Dzeja” un 2004. gadā „Atēnā” izdota U. Bērziņa dzejas izlase „Dzeja/ dzejas kopojums”.

Sarunas galvenais temats – valoda un literatūra laikmetu griežos, valoda kultūrvēsturiskā skatījumā.

2011. gadā paredzētās tikšanās:

23.februāris

Māra Zālīte

30.marts

Amanda Aizpuriete

27.aprīlis

Guntars Godiņš

25.maijs

Lelde Stumbre

29.jūnijs

Māra Svīre un Vladimirs Kaijaks

27.jūlijs

Liāna Langa

31.augusts

Kārlis Vērdiņš

28.septembris

Leons Briedis

26.oktobris

Inese Zandere

30.novembris

Anna Žīgure un Juka Rislaki

28.decembris

Andris Kolbergs

Ieeja bez maksas.

Satiksme: 10. tramvajs, 25. autobuss līdz pieturai Arkādijas parks, vilciens līdz Torņkalna stacijai.

Precīzāka informācija pa tālruni 67201684 vai e-pastu: velga.licite@valoda.lv