Jau divi Latvijas slēpņotāji atraduši visus diasporas slēpņu sērijas “Mans dārgums Latvijā” slēpņus
Latviešu valodas aģentūra 24. septembrī atklāja diasporas slēpņu sēriju „Mans dārgums Latvijā” un unikālas slēpņu meklēšanas sacensības, mudinot ikvienu atrast visus 33 sērijas slēpņus un iegūt vērtīgas balvas! Šobrīd visus slēpņus ir atraduši slēpņotāji Sarkangalvīte un zona777. Interesanti, ka šajās slēpņošanas sacensībās ir iesaistījušies arī slēpņotāji no Austrijas un Vācijas. Tāpat zināms arī slēpņu sērijas populārākais slēpnis – Nordeķu muiža. Tajā reģistrējušies jau 52 slēpņotāji.
Slēpņošanas sacensības turpinās līdz 22. oktobrim, balvu fondā desmit „Latvijas kultūras vēsture” grāmatas, kā arī veicināšanas balvas. Slēpņu apraksti: https://coord.info/BMA77M8. Vairāk informācijas: https://valoda.lv/atklata-diasporas-slepnu-serija-mans-dargums-latvija/
Latviešu valodas aģentūras direktora vietniece Dace Dalbiņa stāsta par idejas rašanos: “Latviešu valodas aģentūra cieši sadarbojas ar diasporu. Mūsu kopīgais mērķis ir latviešu valodas un latviskās piederības uzturēšana mītnes zemēs, tāpēc domājam un piedāvājam arvien iesaistošākas, interesantākas sadarbības formas – tā arī radās ideja par slēpņu sēriju, kas stiprina emocionālo saiti ar Latviju, ļauj iepazīt kultūrvidi un dabu, izstāstīt savu stāstu par nozīmīgu vietu Latvijā. Katram slēpnim ir krustvecāki – diasporā dzīvojoši latvieši. ”
Ēriks Švarcs no Adelaides Austrālijā raksta: “Mēs kļuvām par krustvecākiem Ņemnaudu dzirnavām – patika to nosaukums un atrašanās vieta. Arī mūsu vecvectēvs bija dzirnavnieks. Plānojam šo vietu apciemot un safotografēt daudz fotogrāfiju!”
Slēpņu krustvecāki ir latvieši 18 valstīs – Austrālijā, Lielbritānijā, Grieķijā, Gruzijā, Īrijā, Čehijā, Kanādā, Zviedrijā, Vācijā, ASV, Igaunijā, Jaunzēlandē, Skotijā, Norvēģijā, Spānijā, Austrijā, Francijā un Šveicē. Pie katra slēpņa ir minēts arī krustvecāku vārds.
Slēpņi sākas ar 33 latviešu alfabēta burtiem: Apes Raganu klintis, Ārciema brīvdabas baznīca, Bajārkroga dzirnavas, Ciskodu ezers, Černausku dižozols, Dronku Velna pēdakmens, Embūtes baznīca, Ēdoles pils, Fitinghofu muižas parks, Gulbīši, Ģipšakmens atradne Salaspilī, Hoftenbergas muiža, Imulas tilts, Īslīce, Jāņa Zābera muzejs, Kalna līnija, Ķesterciema priedes, Lipaiķu pilskalns, Ļaudonas vilnas fabrika, Malnavas Baltie vārti, Nordeķu muiža, Ņemnaudu dzirnavas, Ostrovas skatu tornis, Pasaule Liepājā, Ruskulovas muižas parks, Stelbu avots, Šķēdes muiža, Tibetas pagoda, Unguru baznīca, Ūziņu vējdzirnavas, Velna vārti Jaungulbenē, Zviedru vārti, Žagatu klints.
Latviešu valodas aģentūra ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esoša tiešā pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viens no Latviešu valodas aģentūras uzdevumiem ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā. Latviešu valodas aģentūra nodrošina diasporas latviešu skolu finansējumu, diasporas skolotāju tālākizglītošanu, mūsdienīgu mācību un metodisko materiālu izstrādi (www.maciunmacies.lv), kā arī organizē dažādus izglītojošus pasākumus un aktivitātes diasporas bērniem, jauniešiem un ģimenēm.
Precīzāka informācija
Liene Valdmane
Latviešu valodas aģentūras metodiķe
+371 22144144
www.valoda.lv
www.maciunmacies.lv
www.facebook.com/LVAdiaspora