Izdots desmitais populārzinātnisko rakstu krājums „Valodas prakse: vērojumi un ieteikumi”
Latviešu valodas aģentūra laidusi klajā ikgadējā rakstu krājuma „Valodas prakse: vērojumi un ieteikumi” 10. numuru, kurā īpaša uzmanība veltīta gramatikas tematikai par godu nozīmīgajai 2013. gadā izdotajai jaunajai „Latviešu valodas gramatikai”.
Tomēr, kā ierasts, arī šajā rakstu krājumā līdzās gramatikai aplūkoti arī vispārīgi jautājumi, vārddarināšana, terminoloģija, onomastika, leksikogrāfija un ortogrāfija. Par gramatiku runāts gan no vēsturiskās perspektīvas, gan īpaši akcentējot „Latviešu valodas gramatikas” (2013) novitātes morfoloģijā un sintaksē saistībā ar valodas praksi. Gramatikas problēmas skatītas arī rakstā par vidusskolas klašu latviešu valodas mācībgrāmatu saturu, kā arī pētījumā, kas interesantā skatījumā aplūko latviešu valodas gramatikas parādību pārnesi norvēģu valodā, apgūstot šo valodu.
Vārddarināšanas jautājumam veltīts raksts par tulkotām un netulkotām abreviatūrām un to lietošanas problēmām. Terminoloģijas sadaļu veido raksti par itāļu ēdienu un dzērienu nosaukumu atveides tendencēm latviešu valodā un pārmaiņām teātra izrāžu žanroloģiskajos apzīmējumos. Onomastikai veltīts raksts par neoficiālajiem jeb slenga urbanonīmiem – vairāku Latvijas pilsētu neoficiālo vietvārdu apkopojums un salīdzinājums, kas balstīts uz jauniešu aptaujas rezultātiem. Leksikogrāfijas problemātika aplūkota rakstā par „Latviešu valodas sinonīmu vārdnīcu” (2012). Ir pievērsta uzmanība dažām neprecizitātēm un tam, ko vārdnīcā saskata un vēlētos ieraudzīt ieinteresēts vārdnīcas lietotājs. Ortogrāfijai veltītajā rakstā ir aktualizētas latviešu grāmatrūpniecības tradīcijas dažu tipogrāfisko zīmju (dažāda garuma horizontālo svītru un pēdiņu) lietojumā, kas pašreizējā praksē bieži neatbilst latviešu poligrāfijas tradīcijām un kam nav konsekvenču lietojumā.
Krājumu papildina valodas konsultāciju sadaļa, informācija par LZA Terminoloģijas komisijas un Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisijas aktualitātēm, jaunāko valodniecisko izdevumu bibliogrāfija, kā arī humora lappusīte.
Rakstu krājums paredzēts visiem, kas interesējas par valodu un tās paveidiem, par valodas kultūru un valodas prakses jaunumiem.
Rakstu krājumu iespējams iegādāties Latviešu valodas aģentūrā.