Iepazīšanās sludinājums – trīs jauni materiāli meklē zinātkārus pedagogus!
Noderīgi, interesanti, moderni, Latviešu valodas aģentūras izloloti materiāli meklē savu otro pusīti – tieši Tevi!
Rokasgrāmata PIRMSSKOLAS pedagogiem „Mācības bilingvāli un latviešu valodā” raksturo pirmsskolas pedagoģisko procesu, sniedz teorētisko pamatojumu latviešu valodas un citu mācību jomu satura integrētai apguvei, kā arī piedāvā metodiskus ieteikumus rotaļnodarbībām. Autori: Zenta Anspoka, Iveta Irbe, Daira Liepiņa, Agrita Miesniece, Inese Eglīte.
Rokasgrāmata SĀKUMSKOLAS pedagogiem „Mācības bilingvāli un latviešu valodā” sniedz teorētisku un metodisku atbalstu sākumskolas skolotājiem lietpratībā balstītā mācību satura un pieejas ieviešanai, kā arī sākumskolas skolēnu valodas pratības veicināšanai. Autori: Silvija Mickeviča, Aelita Andrejeva, Sandra Zariņa, Inese Valtere.
Rokasgrāmatā PAMATSKOLAS un VIDUSSKOLAS pedagogiem „Lingvodidaktika: latviešu valodas mācības pusaudžiem un jauniešiem” ir sešas nodaļas: Saziņa kontekstā – latviešu valodas mācību process 7.-9. klasē; Teksts un tekstveide – latviešu valodas mācību process 7.-9. klasē; Valodas struktūras izpratne 7.-12. klasē; Latviešu valoda kā otrā valoda. Divvalodība un daudzvalodība; Valodas lietpratība vidusskolā: valoda, sabiedrība, mediji; Valodas lietpratība vidusskolā: stilistika un valodas stils. Tā kā kompetenču attīstības procesā nozīmīgi ir gan zināt, gan prast izmantot zināšanas, izdevuma nodaļu struktūrā iekļauti arī praktiski ieteikumi ar piemēriem. Autori arī ņēmuši vērā izglītības paradigmas maiņu, virzoties vairāk no akadēmiskās paradigmas (mācību priekšmeta centrētas paradigmas) uz bērncentrētu paradigmu, kuras priekšplānā ir skolēnu latviešu valodas lietpratības attīstība. Autori: Sanita Martena, Diāna Laiveniece, Arvils Šalme.
Ar rokasgrāmatām aicinām iepazīties šeit.
Rokasgrāmatas izstrādātas ESF projektā Nr.8.3.1.1/16 „Kompetenču pieeja mācību saturā”.