Diasporas vecāki, laiks jums!

Šī gada 18. septembrī plkst. 13.00–16.00 pēc Latvijas laika notiks Latviešu valodas aģentūras finansētā un Eiropas Latviešu apvienības rīkotā diasporas vecāku konference, kurā kopā ar ekspertiem lūkosim, kā nostiprināt bērnu latviešu valodas kompetences multikulturālā vidē.

Pasākuma saite: https://ela.stasti.lv/
Piekļuves kods: ELA2021

Ar priekšlasījumiem uzstāsies Dr. philol., prof. Sanita Martena (“Kas ir bilingvāla ģimene 21. gadsimtā: valodnieka apceres par savu individuālo gadījumu”), Izglītības socioloģijas pasniedzēja un Londonas Universitātes koledžas Izglītības pētniecības institūta vadošā pētniece Olga Cara (“Latviešu valoda un skolas gaitas diasporā: vecāku loma”) un nodibinājuma “Iespējamā misija” valdes priekšsēdētāja Ramona Urtāne.

Tāpat konferencē sniegsim ieskatu dažādos ģimeņu modeļos, sabiedrības un skolas ikdienā Dānijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā un Šveicē, kā arī paneļdiskusijā kopā ar moderatoru Lukasu Rozīti un Eiropas latviešu vecākiem risināsim dažādus jautājumus.

Kopīgi mēģināsim atpazīt, kā paša indivīda biogrāfija veido piedzīvoto, domāšanu, rīcību un spēju saprast ģimenē mainošās valsts piederības sajūtas un pieņemt dažādas identitātes.

Dosim mūsu bērniem iespēju būt atvērtiem daudzveidībai, vienlaikus veidojot saikni ar Latviju!