Ceļamaize jaunajam mācību gadam
Jaunā mācību gada ieskaņā skaistā vietā pie Baltezera no 11. līdz 14. augustam Latviešu valodas aģentūras rīkotajā radošajā seminārā „Mācīšana un mācīšanās mūsdienīgā mācību vidē: tālākizglītotāju profesionālās kompetences pilnveide” tikās latviešu valodas, literatūras un pirmsskolas iestāžu pedagogi tālākizglītotāji, kuri vada LVA organizētos skolotāju profesionālās kompetences pilnveides kursus visā Latvijā. Piesātinātā četru dienu seminārā dalībniekiem bija iespēja tikties ar spilgtām personībām – lieliskiem lektoriem un nodarbību vadītājiem, kas rosināja pedagogus aktīvi darboties, radoši pilnveidoties un sadarboties.
Latvijas Universitātes profesore Maija Kūle savās lekcijās atgādināja, cik svarīgi apzināties Eiropas pamatvērtību nozīmi un aktualitāti mūsdienu kontekstā, Latvijas Universitātes profesore Ina Druviete iepazīstināja ar aktualitātēm sociolingvistikā un uzsvēra ikviena no mums atbildību rūpēties par latviešu valodas lietojumu visās dzīves situācijās. Aizraujošā stāstījumā ar aktualitātēm bērnu un pusaudžu literatūrā dalījās Daugavpils Universitātes docente Rudīte Rinkeviča, bet nozīmīgākās tendences pasaules literatūras procesā un tā interpretācijā, kā arī jaunākajā latviešu literatūrā atklāja Daugavpils Universitātes profesore Maija Burima. Literatūras studijas spilgti papildināja tikšanās gan ar dzejnieku un tulkotāju Guntaru Godiņu, gan ar Rakstnieku savienības literāro konsultantu dzejnieku Aivaru Eipuru. Semināra dalībnieki arī aktīvi izmantoja iespēju diskutēt par latviešu valodas akadēmiskās gramatikas problēmjautājumiem ar vienu no jaunā izdevuma „Latviešu valodas gramatika” autorēm Ilzi Auziņu, savukārt par novitātēm valodas apguvē saturīga saruna izvērtās ar Latvijas Universitātes profesoru Arvilu Šalmi. LVA metodiķes Vineta Vaivade un Liene Valdmane kopā ar semināru dalībniekiem palūkojās uz pedagoģiskajiem procesiem mūsdienu skolā, meklējot atbildes uz jautājumiem, kas nodarbina ikvienu skolotāju: kāds ir bērns, kas mācās bērnudārzā un skolā, kādas kompetences nepieciešamas pedagogam un arī skolēnam, lai notiktu sekmīgs mācību process. VISC Valsts valodas prasmes pārbaudes nodaļas vadītāja Anta Lazareva atgādināja valodas prasmes līmeņa testēšanas pamatprincipus, savukārt VISC Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vadītāja vietniece Ineta Upeniece pārrunāja ar pedagogiem aktuālos jautājumus un prioritātes mācību un audzināšanas darbā.
Vakaros laiks pagāja aizraujošās savstarpējās sarunās par dzirdēto un piedzīvoto, notika dalīšanās pieredzē, taču bija arī iespēja baudīt pēdējos siltos šīsvasaras vakarus pie Baltezera. Seminārs deva iespēju savstarpēji bagātināties un iedvesmoties pirms jaunā darba cēliena. Semināra izvērtējumā dalībnieki pozitīvi atsaucās par programmas saturu un norisi un sacīja paldies par „burvīgo iespēju atrast pazaudēto strādātprieku”.
Un strādātprieks būs nepieciešams, jo jau augusta otrajā pusē sākas LVA organizētie profesionālās pilnveides kursi Rīgā, Jelgavā, Ogrē, Līvānos, Ludzā, Madonā u.c.
LVA izsaka pateicību Daugavpils Universitātei un īpaši profesorei Maijai Burimai par piedalīšanos semināra programmas izstrādē un sekmīgā norisē, kā arī viesnīcai „Baltvilla” par viesmīlību. {smoothgallery gallery= 64}