Aicinām lingvistiskā ceļojumā
Lietotne „Lingvistiskā karte” www.lingvistiskakarte.lv papildināta ar 100 jaunām satura vienībām, valodnieks P.Vanags papildinājis un precizējis arī pārskatu par latviešu valodniecības vēsturi. Lietotne pielāgota darbam mobilajās ierīcēs.
Satura izstrādē ievērota iepriekš izstrādātā koncepcija un principi (latviešu valodas attīstības un latviešu valodniecības vēstures izklāsts hronoloģiskajā, tematiskajā un/vai nozaru, apakšnozaru un personāliju aspektā).
„Lingvistiskajā kartē” pašlaik ievietotas 328 satura vienības par personālijām, notikumiem, vietām, turpinājumizdevumiem un korpusiem. Informāciju papildina bagātīgs ilustratīvais materiāls (audio un video teksti, attēli un valodas piemēri). Piedāvāti arī 9 tematiski tūrisma maršruti Latvijā.
Lasot par valodnieku Terji Matiasenu (Mathiassen) nonākam Norvēģijā, Oslo Universitātē, savukārt iepazīstoties ar turpinājumizdevumu „Språkliga Bidrag” esam ciemos pie valodnieces un folkloristes V. Rūķes-Draviņas. Pētot Letonikas kongresu vēsturi, atgriežamies mūsdienu Latvijā. Aicinām iepazīt latviešu valodniecības vēsturi, dodoties virtuālā ceļojumā laikā un telpā!
Paldies par paveikto SIA „Maplant” un Dainim Kreilim, autoru kolektīvam ‒ valodniekiem V. Ernštreitam, A. Frīdenbergai, A. Kazakevičai, B. Laumanei, D. Markui, L. Markui-Narvilai, I. Pūtelei, S. Rapai, I. Šuplinskai, E. Trumpam,‒ kā arī zinātniskajam vadītājam un redaktoram P. Vanagam.