Valodas vakaru ciklā dzejnieks un atdzejotājs Māris Salējs

Valodas vakari O. Vācieša muzejā Maris_Salejs_web-01

„Un es tieši gāju vārdu meklēt”

(O.Vācietis)

            Latviešu valodas aģentūra sadarbībā ar O. Vācieša muzeju 2010. gadā aicina uz valodas vakaru ciklu O. Vācieša muzejā Rīgā, O. Vācieša ielā 19. Pasākumi notiks katra mēneša pēdējā trešdienā plkst. 1800.

25. augustā, trešdien, plkst. 1800 Valodas vakaru ciklā „Un es tieši gāju vārdu meklēt” laipni aicinām uz tikšanos ar latviešu dzejnieku un atdzejotāju Māri Salēju, sarunu vadīs O. Vācieša muzeja vadītāja Ieva Ķīse.

M. Salēja grāmatas: dzejoļu krājums “Māmiņ, es redzēju dziesmu”.

Dzeja un atdzeja. Autora ilustrācijas. “Enigma”.

Dzejoļu krājums “Mana politika”.

Atdzejo no poļu valodas – K.I. Galčinska, J. Tuvima, J. Čehoviča un citu poļu modernistu un postmodernistu dzeju, kā arī mūsdienu ukraiņu, maķedoniešu un citu autoru dzeju. Saņēmis Latvijas Kultūras ministrijas stipendiju (1998) un Annas Dagdas balvu (2001). 

Tikšanos ar dzejniekiem, rakstniekiem un tulkotājiem sarunu galvenais temats – valoda un literatūra laikmetu griežos, valoda kultūrvēsturiskā skatījumā.

Kā atspoguļot mūsdienu sarežģīto laiku un cilvēku pasaules izpratni poētiskajā, emocionāli ekspresīvajā – daiļliteratūras valodā? Kā mūsdienu domāšanas īpatnības izpaužas valodas līdzekļu izmantojumā? Kā vārda brīvība izpaužas daiļliteratūrā, kāda ir daiļdarba valodas vieta un loma latviešu valodas sistēmā? Tie ir tikai daži valodas un literatūras krustpunkti, par kuriem tiks runāts valodas vakaros.

Mris_Saljs1

Mris_Saljs2

 

2010. gadā plānotās tikšanās.

29. septembrī

Knuts Skujenieks

27. oktobrī

Laima Muktupāvela

24. novembrī

Imants Auziņš

29. decembrī

Ēriks Hānbergs  

 

Ieeja bez maksas.

 

Satiksme: 10. tramvajs, 25. autobuss līdz pieturai Arkādijas parks, vilciens līdz Torņkalna stacijai.

 

 

Kontaktpersona:

projektu vadītāja Velga Līcīte

Latviešu valodas aģentūra

Rīga, Lāčplēša iela 35-5, LV-1011

Tel. 67201684

E-pasts: velga.licite@valoda.lv

www.valoda.lv

 

Latviešu valodas aģentūra izveidota 2009. gada 1. jūlijā, apvienojot Valsts valodas aģentūru un Latviešu valodas apguves valsts aģentūru, un tās mērķis ir nostiprināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusu un sekmēt ilgtspējīgu attīstību.