Eiropas Valodu dienā vārds skrien kā dīzeļvilciens

Eiropas Valodu dienā, 26. septembrī, plkst. 7.40 aicinām ikvienu interesentu ļauties nebijušam piedzīvojumam, iekāpjot Eiropas Valodu vilcienā. Eiropas Valodu vilciens aties no 5. perona, 8. ceļa un dosies no Rīgas uz Daugavpili. Braucienu vadīs Roberto Meloni, par muzikālo noskaņu rūpēsies Julgī Stalte un Ēriks Zeps. Pasākumā daudzveidīgi ieskanēsies 24 Eiropas valodas.

Vilciena biļeti ar 5% atlaidi var nopirkt „Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē vai par pilnu cenu – Dzelzceļa stacijas kasē

„Šodien vairs nav nekāds brīnums, ka lielākā daļa Eiropas iedzīvotāju zina vismaz trīs valodas. Katra jaunapgūta valoda (kaut vai minimālā līmenī) paver cilvēkam jaunas iespējas.

Aicinot sākt mācīties kādu jaunu valodu, vienlaikus aicinu atcerēties par mūsu valsts valodu, lietot to ikdienas saziņā un ļaut tajā runāt arī cittautiešiem Latvijā,” tā Eiropas Valodu vilcienu ceļā pavada Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis.

„Vārds skrien kā bulta,” saka gudrie. Latviešu valodas aģentūra sadarbībā ar AS „Pasažieru vilciens” 26. septembrī pierādīs, ka vārds skrien kā dīzeļvilciens.

AS „Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis uzsver: „Valodu zināšanas sniedz mums brīvību, paver pasauli un ļauj mums vieglāk saprast un pieņemt citas kultūras, nemaz nerunājot par tiem ieguvumiem, ko svešvalodu apguve sniedz mūsu pašattīstībai. Es pats pārvaldu un ikdienā lietoju portugāļu, angļu un krievu valodu, retāk izmantoju, taču ir zināma arīdzan spāņu, zviedru un norvēģu valoda, šīs zināšanas ir kļuvušas par neatraujamu manas personības sastāvdaļu. Tādēļ man jo īpašs prieks, ka Eiropas Valodu diena šogad norisināsies arī vilcienā!”

Kopš 2001. gada Eiropas Savienības dalībvalstīs 26. septembrī svin Eiropas Valodu dienu – valodu daudzveidības svētkus – aicinot ikvienu cilvēku valodas apgūt visa mūža garumā. Jau piecpadsmito gadu šos pasākumus organizē un koordinē Latviešu valodas aģentūra kopā ar sadarbības partneriem. Pasākumi notiek dažādās Latvijas vietās, detalizētu programmu skatīt šeit.

 

Vairāk informācijas:

Liene Valdmane,

Latviešu valodas aģentūras metodiķe

22144144, liene.valdmane@valoda.lv