Dzimtās valodas dienas pasākums

Starptautiskā dzimtās valodas diena visā pasaulē tiek svinēta 21.februārī. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību valodu daudzveidībai un dzimtās valodas vērtībai un skaistumam.

Lai svinētu Dzimtās valodas dienu kopā ar skolu jaunatni, sajustu lepnumu par savu valsti un valodu, Latviešu valodas aģentūra aicina š.g. 21. februārī plkst. 10 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā uz tikšanos skolēnus un skolotājus no visas Latvijas. Pasākumā dzirdēsiet LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošās pētnieces Dagmāras Beitneres priekšlasījumu “Labi vārdi Latvijai”, Juglas vidusskolas angļu valodas skolotājas Solveigas Akmentiņas praktiskajā nodarbībā varēsiet palūkoties uz savu vārdu no dažādiem skatpunktiem, notiks konkursu “Labi vārdi sirdi silda” un “Redzu labu vārdu, rakstu labu stāstu” uzvarētāju apbalvošana, muzikālu priekšnesumu sniegs Uldis Marhilēvičs un Antra Stafecka, kā arī plānota ekskursija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Lūdzam reģistrēties Dzimtās valodas dienas pasākumam tiešsaistē līdz š.g. 15. februārim (ieskaitot): https://www.registration.lv/dzimta-valoda

Pasākuma dalībniekiem būs iespējams saņemt apliecību par piedalīšanos.

Dzimtās valodas dienas programma 2017_